a
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Miasto, życie w nim, zasady i miejskie legendy


 

 Miasto, życie w nim, zasady i miejskie legendy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Maszynista
Admin
avatar

Liczba postów : 14
Join date : 04/10/2017

PisanieTemat: Miasto, życie w nim, zasady i miejskie legendy   Pon Paź 09, 2017 2:57 pm


Słowem wstępu...

Kiedy grupa magów zakładała w średniej wielkości, portowej wiosce swoją Akademię prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że rozrośnie się do tak olbrzymich rozmiarów. Wilczyborze liczy sobie aktualnie około miliona mieszkańców, żyjących w mniej i bardziej czystych dzielnicach. Badania i rozwój stały się domeną Miasta, do którego zjeżdżało się coraz więcej pragnących przygód, zarobku i poklasku, a magia prędzej czy później musiała zrobić miejsce dla wizjonerów budujących serie coraz to okazalszych, cieszących oczy wynalazków. Miasto to zbitek kultur i posiadacz prawdopodobnie wszystkich istot rozumnych jakie występują w okolicach. Najwyższą z budowli, nieśmiało ocierającą się o chmury jest wieża Akademii, jednakże już teraz próbują konkurować z nią inni, a marzenie o wzniesieniu się w powietrze przez osoby nieuzdolnione magicznie staje się coraz bardziej realne. Jest to prawdopodobnie jedyne miejsce w w okolicy, gdzie architektura pnie się do góry w tak zawrotnym tempie.

Witajcie w mieście przełomów, kontrastu i absurdów. To miasto wiecznie żywe i tłoczne, przyjmujące w siebie i wypluwające na gęsto zaludnione ulice przybyszów z dalekich krain, kupców i poszukiwaczy przygód. Nie znajdziesz tutaj chwili na pełniejszy oddech (i może to i lepiej, wszak kanalizacja nie jest mocną stroną tutejszych budowniczych) i zebranie myśli, bo nawet w nocy, kiedy poczciwi obywatele mogą zmrużyć oczy przy tlących się paleniskach... na zewnątrz wypełzają upiory, które załatwiają swoje interesy długo po godzinach pracy latarnika. Jeżeli boisz się ciemności to tkwij w zaciszu swojego domostwa, spróbuj wsłuchać w trzeszczenie maszyn okolicznej fabryki i wysuń swoją głowę ze względnie bezpiecznej kryjówki aż mgła nie zejdzie z miasta i świt nie ułoży do snu tych, których zwykle się nie widuje.


Akademia

Jednym z najstarszych i najbardziej charakterystycznych budynków w Mieście jest wieża Akademii. Głównym tego powodem jest niesamowita wysokość - jej szczyt, przywodzący na myśl szpiczasty czubek czarodziejskiego kapelusza przebija się już przez chmury. Tak naprawdę nie wiadomo na ile jest to iluzja optyczna, a na ile faktyczne zjawisko, ponieważ Akademia jest już leciwa (liczy sobie ponad półtora tysiąca lat!) i zaklęta - nawet pobierający tam naukę czarodzieje nie są w stanie zliczyć ani pięter, ani kryjących się w zakamarkach sekretów. Akademia jest niewątpliwie symbolem miasta, a może i nawet jego najlepszą wizytówką. Zarządza nią Rektor wybierany spośród najstarszych z najstarszych wykładowców, który to piastuje stanowisko aż do śmierci (co z oczywistych względów nie trwa zbyt długo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, to kliknij tutaj.


O dzielnicach Miasta

Jako największa aglomeracja świata, Miasto posiada wiele mniej i bardziej charakterystycznych dzielnic, które momentami lubią na siebie nachodzić. Najważniejszą z nich, ulokowaną na samym środku jest Część Centralna. Otoczona grubym murem mieści w sobie Akademię, centrum badań nad duszami, główną siedzibę Straży Miejskiej oraz Diukowy Pałac, obecnie przejęty przez panującą Władzę. Znajduje się tam również sporo domostw należących do wpływowych rodzin, pomnik i zagadka wielu przyjezdnych - podejrzany, dziwnie wyglądający kamień.


Moda na kapelusze

Przemieszczając się przez znajdujące się w Mieście dzielnice możemy dostrzec wiele rzeczy, które odróżniają to miejsce od wszystkich innych na świecie, ale najbardziej rzuca się w oczy ubiór przechodniów. Nakrycia głowy są wręcz symbolem strony za którą się opowiadamy, a stało się tak za sprawą czarodziejskich kapeluszy. Szpiczaste czubki i karykaturalnie zakrzywione, opadające na twarz ronda stały się cechą rozpoznawalną magów i wiedźm na całym świecie, a fakt wyróżniania się ich również tutaj sprawił, że i inne grupy społeczne poszły ich śladem. Tak też cylindry, często zdobione na przeróżne sposoby zagościły na głowach zwolenników najnowszych technologii, a większość wynalazców wręcz szczyci się wystawaniem ponad tłum. Jeżeli mignęło ci kiedyś przyczepione do kapelusza pióro to prawie na pewno napotkałeś na swojej drodze pirata, a jeżeli włosie stojącej naprzeciw istoty pozbawione jest ozdób wskazujących na opowiadanie się za którąkolwiek ze stron, ale bije od niego nieprzyjemna aura związana z noszonym dumnie, czarnym garniturem, to spotkałeś najgorszy typ drania spod ciemnej gwiazdy — prawnika. Ewentualnie urzędasa, chociaż ci roztaczają wokół siebie o wiele mniej ciemności. Godni uwagi i wcale nie gorsi od innych są strażnicy miejscy. Przyodziani w złote i srebrne zbroje płytowe błyszczące w palącym słońcu przemierzają ciasne alejki w celu obrony ustanowionego przez ogół ludności Prawa.

[Obrazek: 130x130]

Szpiczaste kapelusze są nieodłącznym elementem każdego maga i wiedźmy. Szanująca się wiedźma musi zadbać o swój wizerunek, aby okoliczna ludność wiedziała, że pod spodem znajduje się osoba uzdolniona magicznie. W przypadku magów akademickich kapelusz jest symbolem uczęszczania do jednej ze szkół. Akademia ulokowana w mieście nie jest jedyną na świecie, ale za to jedyna nie ma z góry narzuconego koloru szat dla studentów, jednakże wszyscy wykładowcy i inne osoby zarządzające nią noszą się w czerwień ze złotymi detalami.


[Obrazek: 130x130]

Cylindry, często zdobione na przeróżne sposoby, a nawet zautomatyzowane, to symbol przełomów. Noszą je zarówno szaleni wynalazcy, jak i ci bardziej ułożeni rzemieślnicy. Zdarza się również, że mimo braku okrycia na głowę, zwolennicy rozwijającej się technologii wplatają określone motywy w swój ubiór.


[Obrazek: 130x130]

Meloniki

[Obrazek: 130x130]

Kapelusze z piórkiem

[Obrazek: 130x130]

Słomkowe kapelusze

[Obrazek: 130x130]

Hełmy

[Obrazek: 130x130]

Kaszkiety

[Obrazek: 130x130]

Kaptury
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bezatestowa.forumpolish.com
 

Miasto, życie w nim, zasady i miejskie legendy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Dom pogrzebowy "Nowe Życie"
» Cynamon reguluje cukier we krwi
» Wieczne życie na ziemii
» Czy świat to rzeczywiście matrix?
» zapomniane miasto

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
erherh :: Pozafabularnik :: Realia świata przedstawionego-